Nieuws

Maandag 12 mei 2025
Meimaand en moederdag in Gassels gouden zon gevierd
Een feestelijke, zonnige dag was het, in deze meimaand, Mariamaand. Zondag 11 mei. Met een groot aantal kwamen gelovigen en andere belangstellenden  samen voor de jaarlijkse openluchtmis bij de Mariakapel in Gassel.

Velen zaten al op hun zelf-meegebrachte stoeltjes en kleden, toen zij de processie konden zien (en horen!) aankomen:  het Gilde met de staakmadonna, pastoor Herman Schaepman en een enthousiaste groep communicanten en vormelingen. De kinderen droegen paarse alliums en witte rozen die zij bij de kapel aan moeder Maria aanboden in een van bloemenpracht uitpuilende vaas. Daarna mochten alle aanwezigen een waxinelichtje branden, eenieder met eigen wensen, zorgen en dankbaarheden in gedachten.

Jong en oud sámen
Mooi om te zien hoe jong en oud samen deze viering vormgaven. De H. Mis werd muzikaal opgeluisterd door de harmonie van Gassel. Het parochiële projectkoor verzorgde de prachtige zang. Twee vormelingen droegen zorg voor de lezingen en een communicant las samen met de pastoor de voorbeden. Er werd geluisterd, gezongen en gebeden...en door de jongsten heerlijk gespeeld met de takjes en blaadjes tussen de bomen in het gras.

Dankbaar kan teruggekeken worden  op een bijzondere mis, waarbij niet alleen Moeder der moeders Maria, maar álle moeders letterlijk en figuurlijk in het zonnetje werden gezet.

Foto's: Marita Schouten
QR-code

Doneren?

Scan de QR-code of klik op de afbeelding om een donatie te doen via Givt. Het bedrag kan eenvoudig aangepast worden.